Program "Aktywna tablica dla uczniów ze SPE"

Utworzono dnia 13.01.2022

W miesiącu listopadzie oraz grudniu 2021 r. nasza szkoła pozyskała pomoce dydaktyczne na kwotę 40.920,80 zł  w ramach rządowego programu "Aktywna tablica dla uczniów ze Specjalnymi Potrzebami Edukacyjnymi".

Zakupione pomoce to:

- Pomoce dydaktyczne lub narzędzia do terapii psychoneurologicznej dla uczniów z zaburzeniami uwagi i koncentracji (w tym: ADHD – Attention Deficit Hyperactivity  Disorder,  ADD  –  Attention  Deficit  Disorder),  z niepełnosprawnością  intelektualną  oraz  dla uczniów z zaburzeniami procesów uczenia się, w tym z dysleksją, dyskalkulią tj.  magiczny dywan FlySky z pakietem rewalidacyjnym, oprogramowanie dysleksja Pro EduSensus.

- Pomoce dydaktyczne lub narzędzia do terapii procesów komunikacji, w tym zaburzeń przetwarzania słuchowego, dla uczniów z centralnymi zaburzeniami słuchu, słabosłyszących, z zaburzeniami koncentracji i uwagi, w tym z ADHD, ADD, autyzmem tj. Pakiet cz. 1 i 2 mTalent – AUTYZM.

- Pomoce dydaktyczne lub narzędzia do terapii  dla uczniów z zaburzeniami wymagającymi terapii logopedycznej lub psychologicznej tj. monitor interaktywny 65" - 2 szt. - o parametrach nie mniejszych niż: jasność 390 nitów,  rozdzielczość natywna 3840X2160 (UHD), godziny pracy (godziny dziennie) - 16/7, rodzaj matrycy- IPS, proporcje obrazu 16:9, częstotliwość odświeżania 60Hz, współczynnik kontrastu - 1,200:1, kąt widzenia (poziom x pion) - 178x178, czas reakcji - 8ms (G to G),  łączność: HDMI, wejście audio, wejście port RJ45 (LAN), wejście USB 3.0 i 2.0, wyjście audio, wejście RS232C IN, wyjście, Touch USB pamięć wewnętrzna 32GB, klucz lokalny, wersja systemu webOS - Android 8.0, Wi-Fi wbudowany (slot), współdzielenie ekranu, wbudowany głośnik oraz komputer OPS , Windows 10 – 2 szt.

- Specjalistyczne oprogramowanie do pomocy dydaktycznych lub narzędzi do terapii, wskazanych pkt 1c zapytania ofertowego, wykorzystywanego w TIK tj. Logopedia PRO 3.0 - pakiet rozszerzony, oprogramowanie do terapii psychologicznej

Dzięki zakupionym pomocom doposażono trzy sale lekcyjne. Zajęcia z uczniami z wykorzystaniem pomocy budzą zainteresowanie i ciekawość poznawczą u uczniów.

Pomoce dydaktyczne wykorzystywane są podczas zajęć terapeutycznych (logopedycznych, rewalidacyjnych, w pracy z uczniami z dysleksją, trudnościami w uczeniu się) i bezpośrednich zajęć z uczniami (m.in. podczas godzin wychowawczych).