Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Publiczna Szkoła Podstawowa w Krzątce

Pomoce dydaktyczne dla szkoły

Utworzono dnia 14.05.2019

W roku szkolnym 2018/2019 dyrektor szkoły w porozumieniu z organem proadzącym przygotowała wniosek do MEN w sprawie uzyskania dotacji na wyposażenie w pomoce dydaktyczne niezbędne do realizacji podstawy programowe z przedmiotów przyrodniczych w szkole podstawowej: z biologii, geografii, chemii i fizyki zgodnie z kryteriami podziału 0,4 % rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej na rok 2018 /art. 28 ust. 2 ustawy z dnia 13 listopada 2003 r. o dochodach jednostek samorządu terytorialnego (Dz. U. z 2017 r., poz. 1453)/. Publiczna Szkoła Podstawowa w Krzątce spełniła kryteria podziału rezerwy subwencji oświatowej, ponieważ dofinansowanie to dotyczy szkół podstawowych:

  • publicznych dla dzieci i młodzieży prowadzonych przez JST,
  • które mają od 1 września 2018 r. w ramach struktury klasę V (dotyczy przedmiotów geografia i biologia) lub klasę VII lub VIII (dotyczy przedmiotów fizyka i chemia),
  • które nie są szkołą zorganizowaną w podmiocie leczniczym,
  • które nie mają i nie będą mieć w strukturze od 1 września 2018 r. klas dotychczasowego gimnazjum (po przekształceniu gimnazjum w szkołę podstawową lub włączeniu

Uczniowie klas V-VIII Publicznej Szkoły Podstawowej w Krzątce nie mieli dotąd pełnych możliwości realizacji podstawy programowej z biologii, geografii, chemii i fizyki zgodnie z zalecanymi warunkami. Dotychczas cykl kształcenia w szkole podstawowej trwał 6 lat i nie obejmował edukacji z w/w przedmiotów. Od roku szkolnego 2017/18 nasza szkoła stała się ośmioletnią szkołą podstawową. W PSP w Krzątce brak było pomocy dydaktycznych i specjalistycznego sprzętu. Nauczyciele nie mieli możliwości realizowania doświadczeń, pokazów fizycznych, chemicznych. Zajęcia miały najczęściej charakter teoretyczny, niekiedy poparty pokazami multimedialnymi. Szkoła nasza znajduje się na terenie wiejskim, a uczniowie mają utrudniony dostęp do zajęć pozalekcyjnych oraz zajęć rozwijających zainteresowania. Brak odpowiedniej bazy dydaktycznej przyczynił się do gorszego startu uczniów w dalszej edukacji, braku motywacji do nauki, a w konsekwencji powodował niski status społeczny ucznia.

Wskazane do zakupu pomoce dydaktyczne z geografii, biologii, chemii, fizyki  usprawniły realizację treści nauczania zawartych w podstawie programowej kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej z przedmiotów przyrodniczych. Umożliwiły pozyskanie niezbędnych informacji, wykonanie obliczeń i interpretowanie wyników. Idealnie sprawdziły się w kształtowaniu podstaw rozumowania naukowego, w tym: rozpoznawania zagadnień, eksperymentowania, prowadzenia doświadczeń i obserwacji, a także interpretowania  i wykorzystania wyników oraz dowodów naukowych. Samodzielne wykonywanie doświadczeń lub ich aktywna obserwacja to bardzo efektywny, a zarazem najbardziej atrakcyjny dla uczniów sposób nauczania. Wykorzystanie nowoczesnego sprzętu wspiera rozwój umiejętności pracy zespołowej uczniów oraz pozwala na rozwiązywanie bardziej złożonych problemów metodą projektu edukacyjnego. Nauczyciel bazując na pomocach dydaktycznych może w łatwy sposób uzupełnić zajęcia dla uczniów zdolnych  o treści rozszerzające.

Zakupiono pomoce dydaktyczne o warości 46.847,00 zł

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Maj 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

LIBRUS Synergia dziennik elektroniczny

Uczestniczymy w projekcie edukacyjnym "Piękna nasza Polska cała"

Akademia Zdrowego Przedszkolaka

Akademia Zdrowego Przedszkolaka

Mały Miś w świecie wielkiej literatury

Międzynarodowy Proekt Edukacyjny "Emocja"

 

Razem na Święta

 

Kubusiowi Przyjaciele Natury

Kubusiowi Przyjaciele Natury

"Równać szanse"

Program "Równać szanse"

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Świetliczaki"

Numer Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12

 

 

.