Ciekawe spotkania uczniów z pedagogiem

Utworzono dnia 20.04.2023

Rozpoczęliśmy cykl spotkań pt„ Tydzień dobrego słowa".W dniu dzisiejszym dowiedzielismy się jak główna bohaterka opowieści„Baba Jaga na poddaszu"pokonała swój strach przed staruszką,która zamieszkała na poddaszu. Starsza pani okazała się jednak miłą osobą, z którą dziewczynka spędzała wolny czas wsłuchując się w bajki i opowiadania czytane przez staruszkę.

W dniu 14.04.2023 r uczniowie mieli okazję zapoznac się z historią Dawidka na podst. opowiadania A.Antosiewicz "Domek dla Chrupka".Historia opowiadała o wdzięczności chłopca do swojego taty.Dzięki swojemu ojcu chłopiec zrozumiał, co jest cenniejsze od zabawek.Widząc zadowolenie  swoich przyjaciół z drewnianego domku wykonanego przez tatę szybko zrozumiał jak ważne są też potrzeby innych. Uczniowie mogli również skorzystać z dostępnych na tablicy słów wdzięczności, aby okazać  wdzięczność osobom przez siebie wybranym i sprawić by poczuły, że są dla nich ważne.

Kolejnym tematem naszego spotkania była historia o lojalnisci pt:"Ktos tu szpieguje".Uczniowie zapoznali się z terminem lojalność. Wsłuchując się w historię opowiadania zrozumieli jak ważna jest lojalność w zespole,co cechuje lojalnego człowieka,jak się zachowuje w obecnosci drugiej osoby i podczas jej nieobecności.

Kolejną opowieścią, z którą uczniowie mogli się zapoznać była opowieść pt."Piekielny Kamilek". Historia  opowiadała o tym, jak radzić sobie z gniewem w różnych sytuacjach naszego życia codziennego. Otóż tytułowy bohater opowiadania miał wielką trudność opanować swój gniew w sytuacjach, gdy nie potrafił czegoś zrobić. Niszczył wówczas wszystko co było w zasięgu jego wzroku, potrafił kopnąć kolegę z klasy, porozrzucać zabawki itp. Widząc zachowanie kangurka Kamilka pani nauczycielka wraz z jego mamą umówiły go na rozmowę z psychologiem. Kamilek oczywiście był niechętny, ale wkońcu poszedł na zajęcia. Wspólnie z panem Rysiem opracowali metodę na  jego złość i gniew. Były to treningi pilki nożnej. Kangurek początkowo  nie był zadowolony z treningów, ponieważ cały czas przegrywał. Jednak po jakimś czasie grał w piłkę ciraz lepiej, ponieważ zaczął współpracować w zespole, słuchać innych co do niego mówią. Zrozumiał, że wytrwałość,systematyczność oraz dobra współpraca pomagają w opanowaniu złych emocji.

Ciekawe lekcje wychowawcze

Utworzono dnia 20.04.2023, 11:46