Zajęcia sensoryczne w grupie Motylki

Utworzono dnia 27.04.2024

25 kwietnia w grupie „Motylków” odbyły się grupowe zajęcia sensoryczne. Zaczęliśmy od zbaw ruchowych z woreczkami, które miały na celu rozwijanie planowania motorycznego, świadomego uruchomiania konkretnych części ciała, stymulowanie czucia głębokiego, odprężenie, uruchomienie rozwoju ruchowego od głowy do stopy, ćwiczenie: równowagi, kontroli posturalnej i koncentracji uwagi. Drugą część zajęć poświęciliśmy zajęciom sensoplastycznym, na których przedszkolaki malowały farbami na folii przy akompaniamencie spokojnej muzyki. Malując na folii dzieci stymulują zmysł dotyku oraz wzroku. Jest to także doskonałe ćwiczenie motoryki małej, koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz kreatywności. Malowanie w trakcie słuchania muzyki to niezwykła forma sztuki, która łączy dwa zmysły: wzrok i słuch. Malując do muzyki dzieci mogły wyrazić swoje emocje, nastroje i wrażenia, które muzyka w nich budzi. Malowanie do muzyki to także świetna zabawa i sposób na rozwijanie kreatywności.

Sensoryka

Utworzono dnia 27.04.2024, 19:04