"W świecie teatru" - grupa Biedronki

Utworzono dnia 21.04.2024

W ostatnim tygodniu "Biedronki" zostały wprowadzone w świat sztuki poprzez zabawy teatralne, co przyniosło im wiele radości i przyjemności, ale i korzyści. Podczas zajęć z tej dziedziny dzieci dowiedziały się, jak powstaje sztuka teatralna, jakie ćwiczenia wykonują aktorzy oraz wzbogaciły swój słownik o takie pojęcia jak np. reżyser, scena, kurtyna, rekwizyty, dekoracja, kostiumy. Tematyka związana z teatrem wyzwoliła w dzieciach ogromną aktywność własną. Kącik teatralny, a w nim własnoręcznie przygotowane postacie bajkowe, pobudziły dzieci do tworzenia własnych przedstawień. Wyobraźni nikomu nie brakowało, ktoś był widzem, ktoś aktorem. Zabawy z pacynkami i kukiełkami pozwoliły na rozwijanie kreatywności i oczywiście odwagi do wystąpień przed kolegami. Dzieci poznały zapis graficzny liter Ł, ł, układały z liter wyrazy kojarzące się z teatrem, rozwijały umiejętności matematyczne poprzez zabawy w przeliczanie, dodawanie i odejmowanie pacynek i kukiełek.

W ramach projektu „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” gościliśmy uczniów klasy II – Izabelę Kopeć, Basię Szczepan i Szymona Sudoła, którzy czytali dzieciom wiersze pt. „Brudasek”, „Chory kotek” oraz „Bóbr Budowniczy”.

Teatr

Utworzono dnia 21.04.2024, 13:08