"Bezpieczne ferie" - spotkanie z policjantem

Utworzono dnia 16.01.2024

Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych, 16 stycznia odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z funkcjonariuszem policji w Majdanie Królewskim Panem Aleksandrem Puzio. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klas I-VIII  oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Podczas prelekcji policjant przypomniał o zagrożeniach mogących pojawić się w trakcie ferii. Szczególnie skupił się na omówieniu zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu. Przypomniał zasady postępowania wobec nieznajomej osoby, uświadomił dzieciom do kogo mogą zwrócić się o pomoc w przypadku zgubienia się w obcym miejscu. Uczniowie mogli przypomnieć sobie, jak należy się zachować, jeśli staną się świadkami zdarzeń, w których zagrożone jest ludzkie życie oraz pod jakie numery należy dzwonić, aby uzyskać potrzebną pomoc. Ważnym elementem spotkania była rozmowa o przestrzeganiu zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe.

Ponadto Pan Aleksander opowiedział przedszkolakom, jak wygląda jego codzienna praca oraz pokazał jaką postawę zachować podczas ataku psa. Na zakończenie spotkania poczęstował wszystkie dzieci słodkościami.

Bezpieczne ferie

Utworzono dnia 16.01.2024, 19:40